SVETAINĖS STRUKTŪRA info@nortire.lt

Prekių krepšelis tuščias

SVARBU ŽINOTI

 

 

INFORMACIJA PADANGŲ PLATINTOJAMS IR PIRKĖJAMS

1. Kiekvienas padangų platintojas privalo, rašytine forma, kiekvienam padangų pirkėjui pateikti informaciją, kas yra padangų importuotojas ir kuris tvarkytojas privalo priimti padangų atliekas nemokamai. Ši informacija turi būti suteikiama įsigyjant padangas. Nėra skirtumo ar įsigyjamos padangos yra naujos, ar pakartotinio panaudojimo, ar restauruotos. Ir be abejo, nereikalaudami papildomai sumokėti, priimti vartotojo atiduodamas padangų atliekas tuo atveju, jeigu atiduodamos padangų atliekos skirtos tam pačiam transport priemonės tipui ir padangų atliekų skaičius (skaičiuojant vienetais) atitinka jo perkamų padangų skaičių.

2. Servisai, technines automobilių priežiūros paslaugas teikiančios įmonės privalo priimti iš vartotojų padangų atliekas nereikalaudami papildomai sumokėti. Vartotojo atiduodamos padangų atliekos yra skirtos tam pačiam transporto priemonės tipui ir padangų atliekų skaičius (skaičiuojant vienetais) atitinka jo keičiamų padangų skaičių. Šias atliekas, išskyrus tinkamas pakartotinai naudoti, transport priemonės naudotojui atiduoti draudžiama.

3. Atliekų turėtojas padangų atliekas gali nemokamai (pasirinktinai) pristatyti į bet kurią tokių atliekų priėmimo vietą (padangų platinimo vietą, transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto paslaugas teikiančią įmonę ar savivaldybės įrengtą didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę). Apie tokią galimybę, vartotojas turi būti informuojamas raštiškai padangų įsigijimo momentu.

4. Padangų platinimo vietose, servisuose ar savivaldybės įrengtose didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse surinktos iš vartotojų padangų atliekos turi būti nemokamai perduodamos tiems atliekų tvarkytojams, kurie gauna tiesioginį finansavimą iš padangų importuotojo, kuris Lietuvos Respublikos vidaus rinkai verslo tikslais patiekė padangas ir yra atsakingas už padangų gamintojams ir importuotojams nustatytų pareigų vykdymą.

Vartotojas privalo žinoti, kad įsigijęs padangas, bet negavęs iš pardavėjo rašytinio patvirtinimo, kad padangų importuotojas skiria finansavimą padangų atliekų sutvarkymui, neturi patvirtinimo, kad jis sumokėjo pardavėjui už padangų atliekų tvarkymo paslaugą ir tada gali tekti mokėti antrą kartą.

Padangų importuotojų organizacija, pagal savo pajėgumus, organizuoja nemokamą padangų atliekų surinkimą iš platintojų, servisų, savivaldybės įrengtų didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelių. Veikia užsakymų sistema. Kiekvienas organizacijos, narys, pavedimo davėjas gali pateikti užsakymą, surinkti padangų atliekas iš bet kurios Lietuvos įmonės ar verslo liudijimo pagrindu veikiančio asmens veiklos vykdymo adreso. Užsakymai perduodami atliekų tvarkytojams. Finansinių srautų kelias:

Vartojas- platintojas- gamintojas importuotojas- organizacija- atliekų tvarkytojas. Aiški sistema ir jokio dvigubo, trigubo apmokestinimo nei vienai grandžiai.

Parduokime ir pirkime padangas atsakingai, o mes garantuojame, kad Jūsų įsigytos padangos netaps, aplinką teršiančia, šiukšle.

www.pio.lt

 

Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.